News
Nebaví vás platit poštovné?

Balík Do balíkovny Vám doručíme na vybranou balíkovnu ZDARMA!  show more...


BLOG: Jak mi Adjustační ponožky pomohly

Příběh Jany, které Adjustační ponožky udržely nohy mobilní. show more...


BLOG: Jak se zbavit plantární fascitidy

Sotva došlápnete na patu kvůli nepříjemné bodavé bolesti? Přečtěte si náš nový článek. show more...


BLOG: Jak na správnou techniku chůze

Správná technika chůze je důležitá nejen v případě, že chcete pomocí chůze zhubnout nebo zlepšit fyzičku. Špatnou technikou totiž můžete dojít k pěkným nepříjemnostem. Jak se jim vyhnout obloukem? show more...


Už jste četli nejnovější recenze?Už jste četli nejnovější recenze?

Nebo se chcete o Vaše zkušenosti podělit s ostatními? Napište nám prosím komentář pod článek. Ti, co ještě váhají, to určitě ocení, děkujeme. show more...


BLOG: Sedíte s nohou přes nohu? Pozor na bolesti zad a kolenou

V životě si vypěstujeme mnoho špatných návyků. Mezi nejčastější (nejen) ženské špatné návyky patří sezení s nohou přes nohu. Více v článku. show more...


New size - XL for looooong feet

New size of The Original Foot Alignment socks - size XL (14+) - now available show more...


BLOG: Jak si imigrantka z Československa splnila svůj americký sen

Kdo z vás ví, že za vznikem Adjustačních ponožek stojí rodačka z Československa, která se svou rodinou v roce 1968 emigrovala do USA? show more...


Ušetřete 20%

Hromadným nákupem ušetříte 20%. A jako bonus DOPRAVA ZDARMA!  show more...


Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek

Rozhodli jsme se poskytnout vám návod, jak pořídit Adjustační ponožky levněji než za běžnou cenu. Více na BLOGU.  show more...


NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožekNÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek

Často se ptáte, jakou velikost byste si měli vybrat, zejména když je vaše velikost nohy někde mezi nabízenými velikostmi ponožek. Odpověď najdete v článku. show more...

10/10
 Newsletter

5 tipů, jak udržet své nohy zdravé

  • Added: 12.05.2019   |   5258 readings / views
Ať už patříte mezi aktivní sportovce, či nikoliv, základem zdravého těla jsou vaše nohy. Nohy nesou tíhu celého těla a umožňují vám dennodenně vykonávat veškeré běžné činnosti. Vzhledem k zátěži, kterou po celý den podstupují, bychom jim měli dopřát odpovídající péči. Jedině tak nám budou sloužit co nejlépe a také nejdéle. Sestavili jsme proto 5 základních tipů, jak udržíte své nohy zdravé.
 
 


1. Vybírejte obuv nejen podle vzhledu


„Ty lodičky jsou tak krásné.” Ale jsou opravdu vhodné pro celodenní nošení v zaměstnání? Pokud vám to zrovna nepřikazuje pracovní dresscode, pak zvolte pohodlnější, vzdušnější obuv, ve které nebude vaše noha utlačovaná. Případně si do běžné obuvi pořiďte ortopedické vložky, které alespoň částečně pomohou ke správnému postavení nohy v obuvi.
 

Kromě typu obuvi se zaměřte i na vhodnou velikost a pořádné vyzkoušení. Počítejte s tím, že v odpoledních hodinách bývají nohy oteklé. Na to byste měli při nakupování v brzkých hodinách také myslet. Stejně tak si vyzkoušejte vždy obě boty. Každá noha je totiž trochu jinak velká.

Trávit celý den na podpatcích je zaručená cesta k plochonoží, kladívkovým prstům nebo třeba k vbočenému palci. Pokud nemáte na výběr, pokuste se alespoň dodržovat zbylé tipy.
 


2. Dopřejte si dostatek odpočinku


Pokud trávíte v zaměstnání celý den na nohou, měli byste umět také odpočívat. Doporučujeme vám jak pasivní regeneraci (odpočinek - nohy nahoře, spánek apod.), tak rovněž aktivní regeneraci. Mezi aktivní regeneraci řadíme například plavání, chůzi naboso po nerovném povrchu (oblázky, trávník) nebo třeba jízdu na kole.

Pokud nemáte čas nebo možnost vyrazit si čas od času zaplavat, můžete svým nohám ulevit od pocitu těžkých nohou či přetížení sprchováním nohou střídavě teplou a studenou vodou.
 3. Udržujte své nohy v suchu


Možná znáte přirovnání zvládnout něco „v suchém triku”. V suchu byste ale měli udržovat především své nohy. Vlhkost totiž vede nejen k nepříjemnému zápachu, ale také k výskytu plísní a bakterií.

Jakmile vám obuv navlhne a nohy začnou zapáchat, jen těžko se zápachu zbavíte. Doporučujeme proto mokrou nebo vlhkou obuv před nošením vždy řádně vysušit, případně do deště a mokra volit voděodolnou obuv.
 

 


4. Vybírejte ponožky podle aktivity


Výběr vhodných ponožek úzce souvisí s předchozím bodem. Ponožky na běžné nošení by se měly lišit od těch, ve kterých chodíte běhat či jinak sportovat. Ponožky pro aktivitu by měly být schopné absorbovat vlhkost a pot obdobně jako funkční trička. Stejně tak byste měli brát ohled na momentální roční období. Teplé zimní ponožky vám v letních horkých dnech způsobí nadměrné pocení nohou, zápach a možný výskyt plísní.

Vaše nohy by měly i přes ponožky pokud možno dýchat a především zůstat v suchu.
 


5. Protahujte svá chodidla a prsty na nohou


Doporučujeme vám, abyste svým nohám kromě odpočinku dopřáli také potřebné protažení. Toho dosáhnete například masáží chodidel, roztahováním prstů či použitím masážních válců, tzv. foam rollerů.

K protáhnutí nohou a prstů na nohou rovněž slouží Adjustační ponožky, které můžete nosit během odpočinku u televize nebo i během spánku. Pomohou vám nohy prokrvit, protáhnout a uvolnit od pocitu těžkých nohou, otoků, únavy a bolestí.

Zároveň vás chrání preventivně před nejrůznějšími deformitami a zároveň pomáhají při jejich léčbě.

Už máte své Adjustační ponožky?
 

 
    Currently, there is no comment available

    add comment