ShopRoku
 Novinky
BLOG: Trápí vás křeče v nohou?10.12.2018   BLOG: Trápí vás křeče v nohou? - Jak se rychle zbavit křečí a jak jim ulevit do budoucna? Na to se podíváme v následujícím článku.
 
Podpoříte nás v soutěži ShopRoku 2018?08.12.2018   Podpoříte nás v soutěži ShopRoku 2018? - Soutěžíme v kategorii Cena popularity, ve které hlasující vybírají svůj nejoblíbenější e-shop roku 2018. Budeme rádi, pokud si najdete čas a věnujete nám svůj hlas.
 
Rozdáváme dárky! 05.12.2018   Rozdáváme dárky! - Tentokrát pro vás máme předvánoční soutěž, která se koná na našem profilu na Facebooku, ve které hledáme přezdívku pro Adjustační ponožky.
 
BLOG: Jak se zbavit pocitu studených nohou30.11.2018   BLOG: Jak se zbavit pocitu studených nohou - Zebou vás nohy nejen během podzimních a zimních večerů, ale takřka po celý rok? Připravili jsme několik tipů, jak se nadobro zbavíte pocitu studených nohou.
 
BLOG: Co je základ pro zdravý vývoj? Zdravé nohy!19.11.2018   BLOG: Co je základ pro zdravý vývoj? Zdravé nohy! - Zajímáte se o zdraví vašich dětí? Určitě všichni do jednoho odpovíte, že ano. Ale víte, že zdravé nohy jsou základem pro zdravý vývoj celého pohybového aparátu?
 
BLOG: Jak na oteklé a bolavé nohy v těhotenství15.11.2018   BLOG: Jak na oteklé a bolavé nohy v těhotenství - Že oteklé nohy k těhotenství prostě patří a že se nedá nic dělat? Víme, jak na to.
 
Dny dopravy ZDARMA 13.11.2018   Dny dopravy ZDARMA - Platí v rámci ČR. Vyřešte Vánoce v klidu na internetu bez tlačenic a bez poštovného.
 
Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek07.11.2018   Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek - Rozhodli jsme se poskytnout vám návod, jak pořídit Adjustační ponožky levněji než za běžnou cenu. Více na BLOGU.
 
Ušetřete 20%06.11.2018   Ušetřete 20% - Hromadným nákupem ušetříte 20%. A jako bonus DOPRAVA ZDARMA!
 
BLOG: Jak řešit propadlou klenbu nohy23.10.2018   BLOG: Jak řešit propadlou klenbu nohy - Jak zabránit propadající se nožní klenbě a udržet své nohy zdravé? Na to jsme se zaměřili v našem dalším článku.
 
BLOG: Adjustační ponožky očima blogerky03.10.2018   BLOG: Adjustační ponožky očima blogerky - "Keď mi nedávno moja pedikérka ukázala adjustačné ponožky, hľadela som na ne s nedôverou." Zajímá vás, jestli Adjustační ponožky Veroniku přesvědčily? Přečtěte si celý článek.
 
BLOG: Nošení Adjustačních ponožek před a po operaci. 27.09.2018   BLOG: Nošení Adjustačních ponožek před a po operaci. - Je to v pořádku? Pojďme se podívat na několik konkrétnějších případů, kdy určitě Adjustační ponožky doporučujeme a kdy naopak nikoliv.
 
Už jste četli nejnovější recenze?23.09.2018   Už jste četli nejnovější recenze? - Nebo se chcete o Vaše zkušenosti podělit s ostatními? Napište nám prosím komentář pod článek. Ti, co ještě váhají, to určitě ocení, děkujeme.
 
NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek30.08.2018   NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek - Často se ptáte, jakou velikost byste si měli vybrat, zejména když je vaše velikost nohy někde mezi nabízenými velikostmi ponožek. Odpověď najdete v článku.
 
Nová platební brána06.08.2018   Nová platební brána - Konečně se nám podařilo pro Vás získat platební bránu pro platby kartou (nově i EUR) a rychlý bankovní převod, čímž se celý proces vyřízení objednávky urychlí.
 
BLOG: Cviky na vbočený palec, které vám pomohou04.08.2018   BLOG: Cviky na vbočený palec, které vám pomohou - V dalším článku se dozvíte, jak svým nohám pomoci a zároveň jak přemluvit palec, aby se vrátil do své původní pozice.
10/10
 Newsletter
 Karta Sphere
Poskytujeme výhody a slevy na karty s věrnostním programem Sphere.
 
Sphere

Trápí vás hallux valgus? Předejděte operaci

  • Přidáno: 19.07.2018   |   2912 čtení / zobrazení
Jistě jste se setkali s pojmem hallux valgus a s ním spojené riziko operace. Ne vždy však musí nutně dojít k operaci. A když ano, neznamená to, že po operaci máte automaticky vyhráno. Vbočený palec na noze, jak se tento zdravotní problém nazývá v češtině, trápí mnoho lidí všech věkových kategorií, zejména pak dospělé od 40. do 60. roku. Co přesně hallux valgus znamená a jak předejdete nejhoršímu?
 


Hallux valgus neboli vbočený palec


Přirozené postavení palce na noze by mělo být v ose. Jakmile vám začne palec směřovat více k ostatním prstům a „naklánět” se, měli byste zbystřit. Jeho naklonění vzniká oslabením svalů a vazů, které drží postavení palce. Nejvíce zatížen je pak přitahovač palce, který jej tlačí směrem k ostatním prstům pod čím dál větším úhlem.
 
V důsledku oslabení ostatních svalů a vazů pak palec v záprstním kloubu rotuje a kloub se začne vytlačovat ven. To už pak pociťujete i při nošení obuvi. Záprstní kloub je následně v botě drážděn tak, že dojde k oslabení tkáně kolem kloubu, což vede k viditelnému výrůstku.
 
Nejde však pouze o estetickou vadu. S takto špatně postaveným palcem se špatně odrážíte při chůzi či běhu, což vede k nepřirozenému zatěžování nohou. Následně vás od toho mohou bolet kromě chodidel i kolena či dokonce třísla. Dojde-li k přílišnému vychýlení a vytvoření výrůstku na záprstním kloubu, pravděpodobně se operaci nevyhnete.
 


Jaké jsou příčiny


Nejčastější příčinou vbočených palců je nevhodná obuv a její dlouhé nošení, zejména pak podpatky u žen. Mohou to být ale i jakékoliv jiné nevhodné boty, které vám plně nesedí. Stejně tak se na tom může podílet přetěžování nohou, špatná chůze, dlouhé stání a podobné činnosti.


Kdy a jak situaci začít řešit


Nemusíte si denně prohlížet nohy, zda se vám náhodou palec nevychyluje z osy. Poznáte to i tak, že vás palce začnou pobolívat. Jakmile si ale všimnete podezřele častých bolestí či zvýšení jejich intenzity a zároveň se vám začne vychylovat palec z osy, je nejvyšší čas začít s řešením.
 
A jak to řešit? Pomůže vám hned několik činností, respektive ideálně kombinace některých z nich. Ne všechny jsou však vhodné v každém případě. Záleží také, v jakém stavu se vaše nohy nacházejí. Ideálně byste některé kroky měli konzultovat se svým lékařem, případně s fyzioterapeutem.
 
V první řadě je potřeba odpočívat, zejména pokud víte, že nohy přetěžujete. Dejte si večer například při sledování televize nohy nahoru, ať vám neotýkají. Střídejte teplou a studenou sprchu na nohy a zapojte klidné procházky v pohodlné obuvi. Jak se také zbavit otékání nohou, najdete v našem článku Jak na oteklé nohy? 4 tipy, jak se zbavit otékání nohou.

Pomohou vám rovněž masáže chodidel nebo návštěva fyzioterapeuta, který vám kloub na palci zmobilizuje, provede s vámi cvičení, případně vám palec zatejpuje metodou kynesiotapingu. Velmi se na vbočené palce osvědčily Adjustační ponožky, které doporučují sami fyzioterapeuti. Adjustační ponožky mohou nahradit i kynesiotaping, jehož nevýhodou je nízká výdrž tejpu na noze (z důvodu pocení, sprchování apod.). Adjustační ponožky se během nošení aktivně podílejí na držení správného postavení palce a zamezují rotaci v záprstním kloubu. V začátcích lze díky nim vbočenému palci kompletně předejít, aniž by byl nutný operativní zákrok. Naopak po operaci pomůžou s rehabilitací a hlavně z prevencí proti recidivě.
 
Pokud vás Adjustační ponožky zaujaly, podívejte se do našeho e-shopu.


Ani po operaci nemáte vyhráno


Když už vás bohužel čeká operace, nečekejte, že po ní komplikace zmizí na trvalo. Operací se totiž odstraní pouze samotný problém, ale nikoliv jeho příčina. To znamená, že dřív nebo později se vám můžou vbočené palce vrátit. A proto musíte následně dbát na prevenci. Jako prevenci doporučujeme některé z činností, které jsme popsali výše. Zároveň však doporučujeme veškeré kroky po operaci konzultovat s vaším lékařem či fyzioterapeutem.
 

 
 
    Momentálně není k dispozici žádný komentář

    přidat komentář