News
BLOG: Trápí vás křeče v nohou?10.12.2018   BLOG: Trápí vás křeče v nohou? - Jak se rychle zbavit křečí a jak jim ulevit do budoucna? Na to se podíváme v následujícím článku.
 
Podpoříte nás v soutěži ShopRoku 2018?08.12.2018   Podpoříte nás v soutěži ShopRoku 2018? - Soutěžíme v kategorii Cena popularity, ve které hlasující vybírají svůj nejoblíbenější e-shop roku 2018. Budeme rádi, pokud si najdete čas a věnujete nám svůj hlas.
 
Rozdáváme dárky! 05.12.2018   Rozdáváme dárky! - Tentokrát pro vás máme předvánoční soutěž, která se koná na našem profilu na Facebooku, ve které hledáme přezdívku pro Adjustační ponožky.
 
BLOG: Jak se zbavit pocitu studených nohou30.11.2018   BLOG: Jak se zbavit pocitu studených nohou - Zebou vás nohy nejen během podzimních a zimních večerů, ale takřka po celý rok? Připravili jsme několik tipů, jak se nadobro zbavíte pocitu studených nohou.
 
BLOG: Co je základ pro zdravý vývoj? Zdravé nohy!19.11.2018   BLOG: Co je základ pro zdravý vývoj? Zdravé nohy! - Zajímáte se o zdraví vašich dětí? Určitě všichni do jednoho odpovíte, že ano. Ale víte, že zdravé nohy jsou základem pro zdravý vývoj celého pohybového aparátu?
 
BLOG: Jak na oteklé a bolavé nohy v těhotenství15.11.2018   BLOG: Jak na oteklé a bolavé nohy v těhotenství - Že oteklé nohy k těhotenství prostě patří a že se nedá nic dělat? Víme, jak na to.
 
Dny dopravy ZDARMA 13.11.2018   Dny dopravy ZDARMA - Platí v rámci ČR. Vyřešte Vánoce v klidu na internetu bez tlačenic a bez poštovného.
 
Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek07.11.2018   Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek - Rozhodli jsme se poskytnout vám návod, jak pořídit Adjustační ponožky levněji než za běžnou cenu. Více na BLOGU.
 
Ušetřete 20%06.11.2018   Ušetřete 20% - Hromadným nákupem ušetříte 20%. A jako bonus DOPRAVA ZDARMA!
 
BLOG: Jak řešit propadlou klenbu nohy23.10.2018   BLOG: Jak řešit propadlou klenbu nohy - Jak zabránit propadající se nožní klenbě a udržet své nohy zdravé? Na to jsme se zaměřili v našem dalším článku.
 
BLOG: Adjustační ponožky očima blogerky03.10.2018   BLOG: Adjustační ponožky očima blogerky - "Keď mi nedávno moja pedikérka ukázala adjustačné ponožky, hľadela som na ne s nedôverou." Zajímá vás, jestli Adjustační ponožky Veroniku přesvědčily? Přečtěte si celý článek.
 
BLOG: Nošení Adjustačních ponožek před a po operaci. 27.09.2018   BLOG: Nošení Adjustačních ponožek před a po operaci. - Je to v pořádku? Pojďme se podívat na několik konkrétnějších případů, kdy určitě Adjustační ponožky doporučujeme a kdy naopak nikoliv.
 
Už jste četli nejnovější recenze?23.09.2018   Už jste četli nejnovější recenze? - Nebo se chcete o Vaše zkušenosti podělit s ostatními? Napište nám prosím komentář pod článek. Ti, co ještě váhají, to určitě ocení, děkujeme.
 
NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek30.08.2018   NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek - Často se ptáte, jakou velikost byste si měli vybrat, zejména když je vaše velikost nohy někde mezi nabízenými velikostmi ponožek. Odpověď najdete v článku.
 
Payment by card in EUR06.08.2018   Payment by card in EUR - Now you can pay by card also in EUR currency.
 
BLOG: Cviky na vbočený palec, které vám pomohou04.08.2018   BLOG: Cviky na vbočený palec, které vám pomohou - V dalším článku se dozvíte, jak svým nohám pomoci a zároveň jak přemluvit palec, aby se vrátil do své původní pozice.
10/10
 Newsletter

NÁVOD: Kdy a jak často byste měli nosit Adjustační ponožky pro maximální efekt

 • Added: 02.07.2018   |   2269 readings / views
Abyste opravdu ulevili svým nohám od bolesti, křečí, oteklých nohou nebo třeba od vbočených palců, měli byste se při nošení Adjustačních ponožek držet několika zásad. V tomto článku se zaměříme na samotné nošení ponožek, například kdy a jak často byste je měli nosit. Součástí článku je i návod, jak s nošením začít nebo jak ponožky vybrat.
 


K čemu se Adjustační ponožky využívají


Adjustační ponožky pomáhají zmírňovat otoky nohou, zbavují vás bolestí, dále pomáhají lidem s kladívkovými prsty, vbočenými palci, plochýma nohama, křečemi a dalšími deformacemi. Ať už vás trápí bolesti nohou z nevhodné obuvi, dlouhého stání nebo máte jiné komplikace, Adjustační ponožky můžete obecně nosit hned ze dvou důvodů:
 • v rámci řešení některé z výše uvedených komplikací
 • jako prevenci před bolestmi a komplikacemi
Rozdíl mezi těmito dvěma důvody nošení spočívá především v délce nošení ponožek. V případě komplikací, jako jsou kladívkové prsty či vbočené palce, doporučujeme s nošením a jejich délkou začít pozvolna. Naopak pokud máte nohy zdravé, vydržíte v nich již od prvních dní mnohem déle. O délce nošení se ještě podrobněji dočtete níže.
 

Pro koho (ne)jsou Adjustační ponožky vhodné


Nošení Adjustačních ponožek není nijak omezeno věkem ani pohlavím. Mohou je nosit muži i ženy od dětí až po seniory. My zatím dodáváme pouze velikosti pro dospělé, ale chceme se i z důvodu velké poptávky zaměřit i na dětské velikosti, které by mohly být k dispozici během roku 2019.
 
Obecně Adjustační ponožky doporučujeme všem, kteří
 • mají nějaké komplikace a vady nohou,
 • musí být celý den na nohou,
 • nosí podpatky či jinou pro nohu nevhodnou obuv,
 • jsou aktivními zdravými sportovci
 • chtějí předejít bolestem, otokům a možným komplikacím
 
Ponožky naopak nedoporučujeme lidem s otevřenými ranami na nohou nebo s plísňovým či hnisavým onemocněním nohou. V případě, že trpíte cukrovkou nebo máte komplikovanější deformaceme nohou, výrazně doporučujeme nejprve se poradit se svým lékařem.
 

Jak začít s nošením


Není potřeba cokoliv uspěchat, proto začněte s nošením postupně. V prvních dnech si bude noha na nošení zvykat, což může být trochu nepříjemné až mírně bolestivé. Je to dáno reflexními změnami ve svalech přednoží. Pravidelným nošením se tyto pocity zmírňují. Obecně platí, že čím větší komplikace nohou máte, tím kratší dobu vydržíte ze začátku ponožky nosit.
 
V první fázi nošení nasaďte ponožky tak, že budete mít meziprstní oddělovače na špičkách vašich prstů. Noste je přibližně 15 až 20 minut nebo podle toho, jak vám to bude pohodlné. Řiďte se vlastním pocitem. Jakmile vám to bude nepříjemné, ponožky si sundejte a pokračujte třeba další den.
 
Po několika dnech nošení můžete posunout oddělovače prstů do poloviny vašich prstů a měli byste vydržet zhruba 1 až 2 hodiny.
 
Po několika týdnech nošení můžete posunout oddělovače úplně mezi prsty. Tím docílíte maximálního efektu a pohodlí vašich nohou. V této fázi můžete již v ponožkách i spát.
 
Ponožky můžete nosit každý den nebo dle vašeho uvážení, například při únavě nohou po fyzické zátěži. Výsledná délka nošení pak také závisí na vás a vašich možnostech. V každém případě noste Adjustační ponožky pouze v klidovém režimu. Nejsou totiž určeny pro běžnou chůzi a už vůbec ne do bot.
 

Kdy a jaké se dostaví výsledky


Někdo může pociťovat okamžité uvolnění, u jiných to může trvat i několik týdnů. Záleží na konkrétním stavu a deformitách nohou. V každém případě výsledky brzy sami pocítíte. Jedním z hlavních efektů nošení Adjustačních ponožek je celkové uvolnění nohy, relaxace svalů a lepší prokrvení nohou. Zároveň vám ponožky pomohou postupně narovnávat vbočené palce či kladívkové prsty.
 

Co se týče komplikací, kvůli nimž vám hrozí operační zákrok, nemůžeme s jistotou říci, zda díky Adjustačním ponožkám operaci předejdete. Může se to stát, ale veškeré kroky byste nejprve měli probrat se svým lékařem. Adjustační ponožky totiž nenahrazují lékařskou léčbu. Pokud by pro vás byla operace nevyhnutelná, pomohou vám ale například i při následné pooperační rekonvalescenci. Obecně však platí, že všem problémům nohy lze předcházet prevencí, vhodnou obuví, včasnou fyzioterapií.
 

Jak vybrat Adjustační ponožky


Nevíte si rady s výběrem správné velikosti ponožek? V naší nabídce najdete celkem tři velikosti:
 • S (do 38)
 • M (39-42)
 • L (43+)
Každá z velikostí pojme celkem čtyři až pět velikostí nohy. Je to zejména dáno tím, že Adjustační ponožky postrádají špičku. Pokud máte velikost nohy na rozmezí dvou velikostí, řiďte se šířkou vašeho chodidla. Například je-li vaše velikost nohy 38-39, ale celkově máte úzké a drobné chodidlo, zvolte si velikost S. Kromě velikostí máte na výběr celkem z osmi barev, které si můžete vybrat na našem e-shopu.
 
  Currently, there is no comment available

  add comment