ShopRoku
 Novinky
BLOG: Trápí vás křeče v nohou?10.12.2018   BLOG: Trápí vás křeče v nohou? - Jak se rychle zbavit křečí a jak jim ulevit do budoucna? Na to se podíváme v následujícím článku.
 
Podpoříte nás v soutěži ShopRoku 2018?08.12.2018   Podpoříte nás v soutěži ShopRoku 2018? - Soutěžíme v kategorii Cena popularity, ve které hlasující vybírají svůj nejoblíbenější e-shop roku 2018. Budeme rádi, pokud si najdete čas a věnujete nám svůj hlas.
 
Rozdáváme dárky! 05.12.2018   Rozdáváme dárky! - Tentokrát pro vás máme předvánoční soutěž, která se koná na našem profilu na Facebooku, ve které hledáme přezdívku pro Adjustační ponožky.
 
BLOG: Jak se zbavit pocitu studených nohou30.11.2018   BLOG: Jak se zbavit pocitu studených nohou - Zebou vás nohy nejen během podzimních a zimních večerů, ale takřka po celý rok? Připravili jsme několik tipů, jak se nadobro zbavíte pocitu studených nohou.
 
BLOG: Co je základ pro zdravý vývoj? Zdravé nohy!19.11.2018   BLOG: Co je základ pro zdravý vývoj? Zdravé nohy! - Zajímáte se o zdraví vašich dětí? Určitě všichni do jednoho odpovíte, že ano. Ale víte, že zdravé nohy jsou základem pro zdravý vývoj celého pohybového aparátu?
 
BLOG: Jak na oteklé a bolavé nohy v těhotenství15.11.2018   BLOG: Jak na oteklé a bolavé nohy v těhotenství - Že oteklé nohy k těhotenství prostě patří a že se nedá nic dělat? Víme, jak na to.
 
Dny dopravy ZDARMA 13.11.2018   Dny dopravy ZDARMA - Platí v rámci ČR. Vyřešte Vánoce v klidu na internetu bez tlačenic a bez poštovného.
 
Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek07.11.2018   Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek - Rozhodli jsme se poskytnout vám návod, jak pořídit Adjustační ponožky levněji než za běžnou cenu. Více na BLOGU.
 
Ušetřete 20%06.11.2018   Ušetřete 20% - Hromadným nákupem ušetříte 20%. A jako bonus DOPRAVA ZDARMA!
 
BLOG: Jak řešit propadlou klenbu nohy23.10.2018   BLOG: Jak řešit propadlou klenbu nohy - Jak zabránit propadající se nožní klenbě a udržet své nohy zdravé? Na to jsme se zaměřili v našem dalším článku.
 
BLOG: Adjustační ponožky očima blogerky03.10.2018   BLOG: Adjustační ponožky očima blogerky - "Keď mi nedávno moja pedikérka ukázala adjustačné ponožky, hľadela som na ne s nedôverou." Zajímá vás, jestli Adjustační ponožky Veroniku přesvědčily? Přečtěte si celý článek.
 
BLOG: Nošení Adjustačních ponožek před a po operaci. 27.09.2018   BLOG: Nošení Adjustačních ponožek před a po operaci. - Je to v pořádku? Pojďme se podívat na několik konkrétnějších případů, kdy určitě Adjustační ponožky doporučujeme a kdy naopak nikoliv.
 
Už jste četli nejnovější recenze?23.09.2018   Už jste četli nejnovější recenze? - Nebo se chcete o Vaše zkušenosti podělit s ostatními? Napište nám prosím komentář pod článek. Ti, co ještě váhají, to určitě ocení, děkujeme.
 
NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek30.08.2018   NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek - Často se ptáte, jakou velikost byste si měli vybrat, zejména když je vaše velikost nohy někde mezi nabízenými velikostmi ponožek. Odpověď najdete v článku.
 
Nová platební brána06.08.2018   Nová platební brána - Konečně se nám podařilo pro Vás získat platební bránu pro platby kartou (nově i EUR) a rychlý bankovní převod, čímž se celý proces vyřízení objednávky urychlí.
 
BLOG: Cviky na vbočený palec, které vám pomohou04.08.2018   BLOG: Cviky na vbočený palec, které vám pomohou - V dalším článku se dozvíte, jak svým nohám pomoci a zároveň jak přemluvit palec, aby se vrátil do své původní pozice.
10/10
 Newsletter
 Karta Sphere
Poskytujeme výhody a slevy na karty s věrnostním programem Sphere.
 
Sphere

Jak se zbavit pocitu studených nohou

  • Přidáno: 30.11.2018   |   470 čtení / zobrazení
Zebou vás nohy nejen během podzimních a zimních večerů, ale takřka po celý rok? Pak byste měli zpozornit. Pravděpodobně trpíte nedokrvením dolních končetin, z čehož se mohou vyklubat i závažnější komplikace. My jsme si pro vás připravili několik tipů, jak se nadobro zbavíte pocitu studených nohou.
 


Proč vás trápí studené nohy


Pocit studených nohou patří mezi takzvané neurocirkulační potíže. To znamená, že se vám nedostatečně prokrvují dolní končetiny. Máte je tak neprohřáté teplou krví a můžete to poznat nejen pocitově, ale i na dotek. Tyto nepříjemné pocity vás donutí nad řešením uvažovat zejména, když se ochladí. Většina lidí to řeší teplými ponožkami nebo si dají horkou koupel, která v chladných měsících přijde vhod. Co když ale nechcete trávit v teplých ponožkách a ve vaně celý rok?

Zajímavostí je, že pocit studených nohou trápí více ženy než muže. Někteří lékaři tvrdí, že to zapříčiňuje přítomnost estrogenu v krvi. Mezi jeden z úkolů estrogenu patří zhuštění krve a tím omezení jejího přívodu do cévek. Naopak mají i muži studené nohy, neznamená to, že ho mají v krvi nadbytek. Mezi hlavní příčiny studených nohou patří mimo jiné chladnější počasí, životní styl, nedostatek pohybových aktivit nebo také nevhodná a těsná obuv, která nohu utlačuje. Důležitým faktorem je také stres.
 


Pocit studených nohou může být rovněž signálem něčeho závažnějšího. Často to bývá jedním z příznaků při cukrovce. Při ní totiž může mimo jiné dojít k poškození cév, což by mohlo ovlivnit právě i prokrvení nohou. Dále mohou mít studené nohy co dočinění se sníženou funkcí štítné žlázy, protože dochází k nedostatečné termoregulaci těla. Mezi další komplikace můžeme zařadit aterosklerózu, při které se v tepnách usazují tukové látky. Tím pádem se tepny zužují a snižují jejich prokrvení.


Jak se studeným nohám bránit


Pokud je pocit studených nohou příznakem či součástí některé z chorob, je třeba léčit přímo danou chorobu a její příčiny. Pokud žádné jiné zdravotní komplikace nemáte, můžete vyzkoušet některé z našich následujících tipů. V každém případě je nejprve nutné, abyste odhalili jejich příčinu a pak teprve se pustili do „léčby”.

Jak jsme výše uvedli, pocit studených nohou vás může trápit kvůli špatnému životnímu stylu a také zejména kvůli stresu. V souvislosti s tím byste se tedy měli zaměřit na zdravější životní styl a lepší psychickou pohodu. Snažte se tedy o pravidelné pohybové aktivity, kromě sportování například procházky v přírodě. Omezit byste také měli kouření či konzumaci alkoholu. Můžete namítat, že pití alkoholu vám rozšíří cévy a zlepší prokrvení, což je pravda, ale pořád převažují negativní účinky.
Zaměřte se také na kvalitní a pestrou stravu, přičemž k prokrvení těla vám pomohou určité potraviny jako chilli papričky, zázvor, skořice, jahody, třešně, ryby nebo káva. Z doplňku stravy pak zejména hořčík, vitamin E nebo například jinan dvoulaločný. Naopak pokuste se omezit příjem cukru a pečiva z bílé mouky. Pro psychickou pohodu nezapomeňte na dostatečný odpočinek a činnosti, při kterých se odreagujete.
 


Dále se aktivně věnujte činnostem, při které se vám dostatečně prokrví nohy, tedy můžeme jmenovat například masáž chodidel, chůzi naboso po nerovných površích nebo sprchování nohou střídavě studenou a teplou vodou. Můžete také do svého života zařadit otužování nebo návštěvu sauny s následným otužováním.

Myslete i na běžné věci jako na výběr vhodného oblečení. Příliš těsné oblečení může zhoršit proudění krve va vašem těle, zejména pak co se týče kalhot, obuvi a ponožek. Nenoste nic, co by vás vyloženě škrtilo.


Jak je to s Adjustačními ponožkami


Mnozí z vás, kteří uvažují nad pořízením Adjustačních ponožek, se na nás obrací s dotazy, zda vás nebudou během jejich nošení zábst nohy. A to zejména kvůli absenci špičky a tedy obnaženým prstům u nohou. Na první pohled by se mohlo zdát, že je to možné. Nicméně mezi hlavní funkce Adjustačních ponožek patří mimo jiné právě prokrvení a protažení nohou.

Budete tak mít jistotu, že vaše nohy budou pěkně v teple. Navíc Adjustační ponožky oproti klasickým teplým ponožkám „léčí” vaše nohy aktivně. To znamená, že je pouze nezahřejí zvenku, ale pomáhají lepšímu prokrvení, což má při pravidelném nošení dlouhodobé účinky. Adjustační ponožky vám tak pomohou i preventivně.

Už jste si vybrali své? Vyberte si v našem e-shopu. Chcete při jejich nákupu ušetřit? Přečtěte si náš návod.
 
    Momentálně není k dispozici žádný komentář

    přidat komentář