News
Nebaví vás platit poštovné?

Balík Do balíkovny Vám doručíme na vybranou balíkovnu ZDARMA!  show more...


BLOG: Jak mi Adjustační ponožky pomohly

Příběh Jany, které Adjustační ponožky udržely nohy mobilní. show more...


BLOG: Jak se zbavit plantární fascitidy

Sotva došlápnete na patu kvůli nepříjemné bodavé bolesti? Přečtěte si náš nový článek. show more...


BLOG: Jak na správnou techniku chůze

Správná technika chůze je důležitá nejen v případě, že chcete pomocí chůze zhubnout nebo zlepšit fyzičku. Špatnou technikou totiž můžete dojít k pěkným nepříjemnostem. Jak se jim vyhnout obloukem? show more...


Už jste četli nejnovější recenze?Už jste četli nejnovější recenze?

Nebo se chcete o Vaše zkušenosti podělit s ostatními? Napište nám prosím komentář pod článek. Ti, co ještě váhají, to určitě ocení, děkujeme. show more...


BLOG: Sedíte s nohou přes nohu? Pozor na bolesti zad a kolenou

V životě si vypěstujeme mnoho špatných návyků. Mezi nejčastější (nejen) ženské špatné návyky patří sezení s nohou přes nohu. Více v článku. show more...


New size - XL for looooong feet

New size of The Original Foot Alignment socks - size XL (14+) - now available show more...


BLOG: Jak si imigrantka z Československa splnila svůj americký sen

Kdo z vás ví, že za vznikem Adjustačních ponožek stojí rodačka z Československa, která se svou rodinou v roce 1968 emigrovala do USA? show more...


Ušetřete 20%

Hromadným nákupem ušetříte 20%. A jako bonus DOPRAVA ZDARMA!  show more...


Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek

Rozhodli jsme se poskytnout vám návod, jak pořídit Adjustační ponožky levněji než za běžnou cenu. Více na BLOGU.  show more...


NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožekNÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek

Často se ptáte, jakou velikost byste si měli vybrat, zejména když je vaše velikost nohy někde mezi nabízenými velikostmi ponožek. Odpověď najdete v článku. show more...

10/10
 Newsletter

Trápí vás křeče v nohou? Víme, jak se jich zbavit

  • Added: 08.12.2018   |   12800 readings / views
Křeče v prstech na nohou trápí spoustu lidí a patří k jedněm z nejčastějších druhů křečí. Nohy jsou totiž ve většině případů nejvíce namáhanou částí těla. Akutní bolest může trvat od několika sekund až po dlouhé minuty. Jak se rychle zbavit křečí a jak jim ulevit do budoucna? Na to se podíváme v následujících řádcích.
 


Křeče v nohou a prstech


Každý z vás to jistě již poznal. Sedíte v práci, plavete, běžíte či dokonce spíte a najednou přijde nepříjemná bolest v nohou nebo prstech. Bojíte se pohnout a nevíte, co v tu chvíli dělat, aby bolest zmizela. V důsledku špatné regulace soli a vody v těle se sval na několik sekund či minut stáhne, což způsobuje zmíněnou nepříjemnou bolest.

Křeče se mohou projevit již u dětí v nízkém věku, u náctiletých dětí nebo také u těhotných žen. Výjimkou nejsou ani křeče u zcela zdravých dospělých lidí. Jedná se o stažení svalu, který v danou chvíli nelze uvolnit. Mohou se objevovat jak u zdravých lidí, tak mohou být příznakem různých nemocí, jako jsou křečové žíly. Můžete mít křeč v nártu, v prstech na nohou nebo třeba v chodidle.
 


Příčiny křečí


Co vše vede ke křečím v prstech na nohou? Příčin je spoustu. Od sedavého způsobu života přes přetěžování svalů na nohách, nevhodnou obuv až po nedostatek vitamínů (D,E, B2), minerálů (hořčík, vápník, draslík) nebo tekutin. Mezi další příčiny pak můžeme řadit těhotenství, nadváhu, nadměrné pití alkoholu nebo nevyváženou stravu. Někdy se na tom mohou podílet i některé léky nebo například antikoncepce či nadměrná konzumace mléčných výrobků.


Jak se bránit akutním bolestem


Pokud vás chytne křeč do chodidel či prstů na nohou, postavte se na danou nohu celou svojí vahou a zkuste přesouvat váhu tam, kde vás to bolí. Sval se tím protáhne a bolest by měla během chvíle odeznít. V případě, že si nemůžete v tu chvíli stoupnout, se pokuste natáhnout svaly pomocí rukou. Samotnou nohou se nesnažte příliš hýbat, mohli byste zvýšit intenzitu bolesti.

V každém případě byste měli hlavně zachovat klid. To platí zejména, pokud vás chytne křeč do nohy při plavání nebo při běhu.


Jak křečím předejít do budoucna


Stejně jako u většiny jiných potíží je i u křečí nohou nejlepším lékem prevence. A kdo by nechtěl nepříjemným bolestem předcházet. V závislosti na příčině byste měli zvolit druh prevence.

Pokud se u vás objevují křeče v prstech na nohou během sportování nebo po něm, zaměřte se na pravidelný a dostatečný pitný režim a také zkuste zvýšit příjem zmíněných vitamínů a minerálů jako hořčík, draslík a vápník. Vitamíny a minerály získáte konzumací vhodných potravin nebo ve formě doplňků stravy. Kromě toho byste se měli vždy před i po aktivitě protáhnout. Nezapomeňte také na regeneraci a odpočinek.
 

Rovněž je důležitý správný výběr obuvi. Ta by vás neměla nikde tlačit ani nohu pevně svírat. Vyhněte se velmi častému nošení podpatků. Nepodceňujte ani dostatečný spánek (i jeho polohu) a psychickou pohodu. Při sedavém zaměstnání se pokuste čas od času projít.

Velmi se proti křečím (zejména v prstech u nohou) osvědčily také Adjustační ponožky. Ty totiž prsty pořádně protáhnou a prokrví. Jejich pravidelným nošením nohám jistě pomůžete, o čemž se přesvědčila i spousta našich zákazníků.
 
    Currently, there is no comment available

    add comment