Novinky
Nebaví vás platit poštovné?

Balík Do balíkovny Vám doručíme na vybranou balíkovnu ZDARMA!  zobraziť viac...


BLOG: Jak mi Adjustační ponožky pomohly

Příběh Jany, které Adjustační ponožky udržely nohy mobilní. zobraziť viac...


BLOG: Jak se zbavit plantární fascitidy

Sotva došlápnete na patu kvůli nepříjemné bodavé bolesti? Přečtěte si náš nový článek. zobraziť viac...


BLOG: Jak na správnou techniku chůze

Správná technika chůze je důležitá nejen v případě, že chcete pomocí chůze zhubnout nebo zlepšit fyzičku. Špatnou technikou totiž můžete dojít k pěkným nepříjemnostem. Jak se jim vyhnout obloukem? zobraziť viac...


Už jste četli nejnovější recenze?Už jste četli nejnovější recenze?

Nebo se chcete o Vaše zkušenosti podělit s ostatními? Napište nám prosím komentář pod článek. Ti, co ještě váhají, to určitě ocení, děkujeme. zobraziť viac...


BLOG: Sedíte s nohou přes nohu? Pozor na bolesti zad a kolenou

V životě si vypěstujeme mnoho špatných návyků. Mezi nejčastější (nejen) ženské špatné návyky patří sezení s nohou přes nohu. Více v článku. zobraziť viac...


Velikost XL pro opravdu dlooouhé nohy

Představujeme Vám velikost XL (47+) - dostupná v barvách GREEN, CHARCOAL a GREY. zobraziť viac...


BLOG: Jak si imigrantka z Československa splnila svůj americký sen

Kdo z vás ví, že za vznikem Adjustačních ponožek stojí rodačka z Československa, která se svou rodinou v roce 1968 emigrovala do USA? zobraziť viac...


Ušetřete 20%

Hromadným nákupem ušetříte 20%. A jako bonus DOPRAVA ZDARMA!  zobraziť viac...


Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek

Rozhodli jsme se poskytnout vám návod, jak pořídit Adjustační ponožky levněji než za běžnou cenu. Více na BLOGU.  zobraziť viac...


NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožekNÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek

Často se ptáte, jakou velikost byste si měli vybrat, zejména když je vaše velikost nohy někde mezi nabízenými velikostmi ponožek. Odpověď najdete v článku. zobraziť viac...

10/10
 Newsletter

Co dělat v případě bolestí nártu

  • Pridané: 12.06.2019   |   6480 čítaní / zobrazení
Také vás občas pobolívá v nártu? Příčin může být hned několik. Od zdánlivě banálních až po závažnější. Rozhodně byste je neměli nikdy podceňovat. Na bolest nártu, její příčiny i léčbu jsme se podívali v našem dalším článku.
 


Noha jako komplikovaná část těla


Naše nohy se skládají z 26 kostí a 33 kloubů, které dohromady spojuje více než 100 svalů, vazů a nervů. Zároveň na nohou strávíme i několik hodin denně a uděláme 8 000 až 10 000 kroků. To je jednoduchá matematika, která nám říká, že nohy patří mezi nejkomplikovanější a nejvíce namáhanou část těla.

I z tohoto důvodu byste o své nohy měli královsky pečovat. O tom jsme se ale rozepsali v našem článku 5 tipů, jak udržet své nohy zdravé.
 


Projevy bolestí nártů


Ve většině případů se kromě bolesti nártu objevují také další symptomy. Mezi nejčastější symptomy patří zvýšená citlivost v místě bolesti, zarudnutí, zvýšená teplota v místě bolesti, otok a podobně. Bolesti se také mohou objevovat pouze při námaze a při odpočinku naopak zmizet. Příčin však může být hned několik.
 


Příčiny bolestí nártů


Nejčastější příčinou, jak jsme výše uvedli, je přetěžování nohou. V souvislosti s tím se u vás mohou současně objevit i další komplikace jako plochonoží, patní ostruha, vbočené palce nebo kladívkové prsty.

Mezi další příčiny patří nevhodná obuv, tedy obuv, která je příliš těsná a která utlačuje nohy a prsty (například podpatky). Rovněž můžeme jako příčinu považovat těhotenství a  také hormonální nerovnováhu. Během těhotenství se kromě hormonální rovnováhy potýkají ženy s nárůstem hmotnosti a tedy větší zátěží pro nohy.

A pak máme zde příčiny následkem úrazu či nestandardního pohybu, například podvrtnutí či jiná zranění. To vše může vést k únavovým zlomeninám, zánětům šlach a dalším komplikacím. Za bolestmi nártů se může rovněž skrývat Mortonova neuralgie.

A v neposlední řadě mohou bolesti nártu souviset s onemocněním, jako je dna, cukrovka nebo například artróza.
 


Co dělat při bolesti nártu


Pokud jsou bolesti velmi nepříjemné nebo časté či dlouhotrvající, určitě nic nezanedbávejte a navštivte svého lékaře, případně podiatra. Je totiž nutné kromě bolestí vyřešit zejména jejich příčinu, aby nedocházelo v budoucnu k recidivě. Doktor vás kromě prohlédnutí může vyšetřit pomocí rentgenu, ultrazvuku či magnetické rezonance a na základě toho stanovit vhodnou léčbu.

Pokud ale momentálně potřebujete akutně řešit bolest, můžete v případě zánětu (otoku, podvrtnutí apod.) poškozené místo ledovat, případně si vzít nějaké protizánětlivé léky (ibalgin apod.). V případě, že vás bolí nárty zejména z důvodu přetížení, doporučujeme ve volné chvíli dát nohy nahoru a dopřát jim dostatek odpočinku. Zkuste také sprchovat nohy střídavě studenou a teplou vodou, co vám může také ihned ulevit.

Rovněž můžeme v tomto případě doporučit nosit Adjustační ponožky, které vám pomohou nohy uvolnit, protáhnout svaly a prokrvit. Můžete tak pocítit úlevu zcela okamžitě.

Nezapomínejte také na prevenci, i když vás zrovna v tu chvíli nic nebolí. V rámci prevence doporučujeme kombinovat výše zmíněné rady a tipy. Doplnit to můžete také o návštěvy fyzioterapeuta, který vám může naordinovat různá preventivní cvičení a protahování.
 

 
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár