Novinky
Nebaví vás platit poštovné?

Balík Do balíkovny Vám doručíme na vybranou balíkovnu ZDARMA!  zobraziť viac...


BLOG: Jak mi Adjustační ponožky pomohly

Příběh Jany, které Adjustační ponožky udržely nohy mobilní. zobraziť viac...


BLOG: Jak se zbavit plantární fascitidy

Sotva došlápnete na patu kvůli nepříjemné bodavé bolesti? Přečtěte si náš nový článek. zobraziť viac...


BLOG: Jak na správnou techniku chůze

Správná technika chůze je důležitá nejen v případě, že chcete pomocí chůze zhubnout nebo zlepšit fyzičku. Špatnou technikou totiž můžete dojít k pěkným nepříjemnostem. Jak se jim vyhnout obloukem? zobraziť viac...


Už jste četli nejnovější recenze?Už jste četli nejnovější recenze?

Nebo se chcete o Vaše zkušenosti podělit s ostatními? Napište nám prosím komentář pod článek. Ti, co ještě váhají, to určitě ocení, děkujeme. zobraziť viac...


BLOG: Sedíte s nohou přes nohu? Pozor na bolesti zad a kolenou

V životě si vypěstujeme mnoho špatných návyků. Mezi nejčastější (nejen) ženské špatné návyky patří sezení s nohou přes nohu. Více v článku. zobraziť viac...


Velikost XL pro opravdu dlooouhé nohy

Představujeme Vám velikost XL (47+) - dostupná v barvách GREEN, CHARCOAL a GREY. zobraziť viac...


BLOG: Jak si imigrantka z Československa splnila svůj americký sen

Kdo z vás ví, že za vznikem Adjustačních ponožek stojí rodačka z Československa, která se svou rodinou v roce 1968 emigrovala do USA? zobraziť viac...


Ušetřete 20%

Hromadným nákupem ušetříte 20%. A jako bonus DOPRAVA ZDARMA!  zobraziť viac...


Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek

Rozhodli jsme se poskytnout vám návod, jak pořídit Adjustační ponožky levněji než za běžnou cenu. Více na BLOGU.  zobraziť viac...


NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožekNÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek

Často se ptáte, jakou velikost byste si měli vybrat, zejména když je vaše velikost nohy někde mezi nabízenými velikostmi ponožek. Odpověď najdete v článku. zobraziť viac...

10/10
 Newsletter

Jak řešit propadlou nožní klenbu

  • Pridané: 23.10.2018   |   14524 čítaní / zobrazení
Chůze je jednou z nejdůležitějších aktivit pro zdravé lidské tělo. Jenže i tu vám může silně znepříjemnit propadající se nožní klenba. Nejdřív vás ani nebudou bolet nohy, později budete rádi, když se na své nohy vůbec postavíte. Jak zabránit propadající se nožní klenbě a udržet své nohy zdravé? Na to jsme se zaměřili v našem článku.
 Příčiny propadající se nožní klenby


Zprvu nepřikládáme občasným bolestem nějakou váhu. Nohy přece bolí každého. Ale věřte, že nemusí. Počátečním bolestem totiž předchází dlouhodobé používání nevhodné obuvi, přetěžování nohou nebo například chození naboso po rovných površích, které nestimulují chodidla. Svou roli hraje také obezita, dědičnost nebo například hypermobilita (povolené vazy v chodidle).

Na základě těchto příčin dochází k propadání klenutí chodidla. Chodidlo totiž stojí na třech základních opěrných bodech. Těmi jsou pata, nártní kost a kosti palce a malíku. Mezi jednotlivými body se nacházejí klenby (podélná a příčná). Propadáním těchto kleneb vzniká plochonoží. Jak poznáte, že máte ploché nohy? O tom jsme se rozepsali v našem článku Myslíte si, že máte ploché nohy? Podívejte se na nejčastější příznaky.
 


Jak se to projevuje


Přestože rozdělujeme příčně a podélně plochou nohu, klenby se většinou propadají společně. Z počátku ani nemusíte pociťovat bolest, jen únavu chodidel. Později vás mohou doprovázet mírné bolesti a nakonec vám bolesti nedovolí delší zátěž. To vám znemožní provozovat běžné sportovní aktivity. Může to zajít ale mnohem dál.
 

Propadající se klenbu mohou provázet i bolesti v zádech, jelikož se nemusí u obou vašich nohou propadat stejnou rychlostí. Obecně řečeno vaše nohy jsou pak různě dlouhé, což má za následek asymetrické postavení pánve a tím pádem křivení páteře. Existují ale i další komplikace, které jsou spojené s propadlou nožní klenbou, a to například kladívkové prsty, špatné postavení kotníků, vbočené palce a další nepříjemnosti.Existuje řešení?


Lze se propadající nožní klenbě vůbec bránit nebo byste měli na sportovní aktivity raději zapomenout? Přestože ploché nohy trápí čím dál více lidí, existují způsoby, jak dostat obě klenby do správné pozice. Jak dlouho to potrvá, závisí na rozsahu poškození a také na způsobu a intenzitě léčby.

Jako první vás možná napadnou ortopedické vložky se srdíčkem. Ty byste ale měli mít ideálně vyrobené na míru. Protože je mimo jiné důležitá pozice a velikost srdíčka podle stavu vaší nožní klenby. Obecně fyzioterapeuti doporučují ortopedické vložky jako řešení na dlouhou a statickou zátěž, což může být dlouhá chůze, běhání nebo například dlouhé stání v zaměstnání. Vložky dokážou vašim nohám ulevit, ale dlouhodobě problém bohužel neřeší.
 

Další možností, jak řešit propadající nožní klenbu, je chození naboso po nerovném terénu, jako je písek, kamínky a podobně. Dále doporučujeme provádět různé cviky na nestabilní ploše, například cvičení na jedné noze na bosu (půlmíč, který najdete snad ve všech fitness centrech a fyzioterapeutických ordinacích). Jako doplnění cvičení můžete prokrvovat své nohy střídavou koupelí (střídání teplé a studené vody).


Samozřejmě pokud je vaše propadající se klenba spojena s nadváhou, doporučujeme zapracovat na úbytku tělesné hmotnosti s větším důrazem na zdravý styl života.

V neposlední řadě můžete prokrvení a správné postavení nohy podpořit pravidelným nošením Adjustačních ponožek. Zejména kombinací výše zmíněných způsobů dosáhnete výsledků, které byste si zpočátku ani nedokázali představit.

Začněte například těmi ponožkami. Velký výběr najdete v našem e-shopu.
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár