Novinky
Nebaví vás platit poštovné?

Balík Do balíkovny Vám doručíme na vybranou balíkovnu ZDARMA!  zobraziť viac...


BLOG: Jak mi Adjustační ponožky pomohly

Příběh Jany, které Adjustační ponožky udržely nohy mobilní. zobraziť viac...


BLOG: Jak se zbavit plantární fascitidy

Sotva došlápnete na patu kvůli nepříjemné bodavé bolesti? Přečtěte si náš nový článek. zobraziť viac...


BLOG: Jak na správnou techniku chůze

Správná technika chůze je důležitá nejen v případě, že chcete pomocí chůze zhubnout nebo zlepšit fyzičku. Špatnou technikou totiž můžete dojít k pěkným nepříjemnostem. Jak se jim vyhnout obloukem? zobraziť viac...


Už jste četli nejnovější recenze?Už jste četli nejnovější recenze?

Nebo se chcete o Vaše zkušenosti podělit s ostatními? Napište nám prosím komentář pod článek. Ti, co ještě váhají, to určitě ocení, děkujeme. zobraziť viac...


BLOG: Sedíte s nohou přes nohu? Pozor na bolesti zad a kolenou

V životě si vypěstujeme mnoho špatných návyků. Mezi nejčastější (nejen) ženské špatné návyky patří sezení s nohou přes nohu. Více v článku. zobraziť viac...


Velikost XL pro opravdu dlooouhé nohy

Představujeme Vám velikost XL (47+) - dostupná v barvách GREEN, CHARCOAL a GREY. zobraziť viac...


BLOG: Jak si imigrantka z Československa splnila svůj americký sen

Kdo z vás ví, že za vznikem Adjustačních ponožek stojí rodačka z Československa, která se svou rodinou v roce 1968 emigrovala do USA? zobraziť viac...


Ušetřete 20%

Hromadným nákupem ušetříte 20%. A jako bonus DOPRAVA ZDARMA!  zobraziť viac...


Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek

Rozhodli jsme se poskytnout vám návod, jak pořídit Adjustační ponožky levněji než za běžnou cenu. Více na BLOGU.  zobraziť viac...


NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožekNÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek

Často se ptáte, jakou velikost byste si měli vybrat, zejména když je vaše velikost nohy někde mezi nabízenými velikostmi ponožek. Odpověď najdete v článku. zobraziť viac...

10/10
 Newsletter

4 tipy na kladívkové prsty, které vám zaručeně pomohou

  • Pridané: 17.10.2018   |   21947 čítaní / zobrazení
Trápí vás kladívkové prsty na nohou nebo byste jim raději chtěli předejít preventivně? Zpočátku banální problém se může vyvinout v dlouhodobé komplikace, které vám mohou značně znepříjemnit život. To ale nechceme. Pojďme se podívat na čtyři tipy, které vám zaručeně pomohou vyléčit kladívkové prsty a udržet nohy zdravé.
 


Co jsou to kladívkové prsty a jaké jsou jejich příčiny


Kladívkové prsty patří podobně jako vbočený palec nebo ploché nohy mezi nejčastější deformity nohou, které se projevují na základě porušení rovnováhy svalů na nohou. Jedná se o takzvané skrčeniny prstů. Tato deformita se projevuje spíše u starších lidí a nejčastěji se týká druhého prstu na noze. Prst se postupně ohýbá, přičemž jej již nelze plně narovnat. Navíc se na kloubu u prvního článku vytvoří bolestivý otlak nebo kuří oko.

Kladívkové prsty souvisí s rozpadající se nožní klenbou, ochabnutí svalů a degenerací vazů. Noha se v tomto případě lehce prodlouží, čímž dojde ke zkrácení vazů a šlach a stáhnutí prstů.

Mezi hlavní příčiny patří nošení nevhodné obuvi, zejména podpatků a těsné obuvi s nedostatečným prostorem u špičky. Dále může být příčinou špatné držení těla nebo například přetěžování nohou. U lidí nízkého věku může být příčinou také vrozené vady související se špatným postavením nohy nebo následky neurologických onemocnění.

 

Jak poznat kladívkové prsty


Jak poznáte, že se ve vašem případě jedná o kladívkové prsty, aniž byste museli navštívit lékaře? Můžete to poznat už při začínajících komplikacích podle vzhledu. Prst, respektive prsty se vám začnou krčit s tím, že je nelze úplně narovnat. Z pohledu shora to bude vypadat, jako by vám chyběl poslední článek prstu, protože se bude opírat o podlahu. 
 

Díky této nepřirozené poloze vás bude tlačit noha v botě a u kloubu prvního článku se vám objeví otlaky. Ty se mohou zpočátku projevovat jako mozoly, později se z nich může stát kuří oko, které prorůstá do hloubky a působí velmi nepříjemnou bolest nejen v obuvi, ale později i při jakémkoliv dotyku. Obdobné otlaky se vám mohou objevit i na bříškách prstů či na chodidlech v místech, která jsou najednou nejvíce přetížena. Pod otlaky se vám pak mohou tvořit burzy, což jsou vaky naplněné tekutinou, které se mohou zanítit a působit další komplikace.

 

Jak na léčbu kladívkových prstů
 

Neřešení počátečních příznaků může vést nejen k nutnosti operačního zákroku, ale také k nepříjemným bolestem, které budou doprovázet každý váš krok či kontakt s okolím.
 

1. Chraňte své nohy v rámci prevence


Není nic jednoduššího než udržovat své nohy zdravé v rámci prevence. Tím výrazně snížíte riziko jakýchkoliv potíží a deformit, které nohy postihují. A jak preventivně chránit nohy?
 
Základem je aktivní pohyb, procházky, ale také dostatečný odpočinek. Neměli byste své nohy zbytečně přetěžovat. A když k tomu dojde, dopřejte jim regeneraci, ať už ve formě klasického odpočinku na gauči nebo například masáže chodidel, plavání a dalších aktivit, kde si nohy odpočinou.
 


2. Noste vhodnou obuv


Při počínajících či pokročilých kladívkových prstech byste se měli pokud možno vyvarovat nošení podpatků. A pokud je jejich nošení u vás nezbytné například v zaměstnání, pokuste se to co nejvíce omezit.

Vaše obuv by měla mít dostatečně prostornou špičku a můžete použít i ortopedické vložky, případně takzvaná srdíčka, která podporují správné postavení nožní klenby a zamezují tak vzniku plochonoží.
 

Pokud se chystáte pořídit novou obuv, určitě se v ní nejprve projděte. Vyražte na nákupy také pokud možno v odpoledních hodinách. Vaše nohy mají v tuto dobu největší objem.


3. Cvičení a protahování


Při začínajících deformitách byste měli ideálně každý den protahovat nohy i prsty. Pomůže také masáž nohou a chodidel a při začínajících obtížích například rehabilitace, tedy návštěva fyzioterapeuta, který vám pomůže uvolnit ztuhlá kloubní pouzdra a korigovat postavení prstů.


4. Adjustační ponožky


Pro maximální efekt léčby doporučujeme pravidelné nošení Adjustačních ponožek. Jejich největší výhodou je, že vám mohou pomoci i v rámci prevence. Pomohou vám prokrvit a protáhnout prsty i chodidla, což se pozitivně projeví na celkové úlevě od bolesti či unavených a oteklých nohou
 
 
Kromě toho vám Adjustační ponožky mohou pomoct jako součást léčby při počínajících i rozvinutých potížích s kladívkovými prsty. Jen se třeba dodat, že byste se neměli spolehnout pouze na ně, ale využívat je jako podporu při další aktivní léčbě.

Zdraví nohou se vyplatí věnovat zvláštní pozornost. Ušetříte si tak spoustu nepříjemných pocitů, bolesti a času stráveného u lékaře. Není nic příjemnějšího než do nového dne vykročit zdravýma nohama.
  • reagovať   |   194.228.79.***   |   08. jún, 11:35Olga Horáčková
    ve čtvrtek jsem byla na operaci kladívkového prstu zatím sedím nohu nahoře došlápnout nejde bolí to jako čert v pondělí jdu na kontrolu tak uvidíme co řekne pan doktor který byl skvělý.

pridať komentár