• Logo
  • Přihlášení Registrace
  • 6 ks
    za 206,56 €
Pro-nožky.cz

FAQ - nejčastější dotazy

 
Hodí se Adjustační ponožky pro mě?
Bez ohledu na to, zda máte problémy s nohama nebo ne, Adjustační ponožky jsou vhodné i pro Vás.  Je velmi důležité udržovat dobrý zdravotní stav nohou předcházením škodlivým účinkům módní obuvi, sportovní námahy a jiného vypětí vašich nohou. Adjustační ponožky pouze dopomohou k tomu, aby Vaše nohy byly v souladu se zbytkem vašeho těla. Problémy nohou jsou více než jen nepříjemné. Mají vliv na to, jak chodíte, a protože je noha spojena s dolní končetinou, má to přímý dopad i na Vaše kolena, boky, záda a v neposlední řadě na Váš krk. Vždy pamatujte na to, že je jednodušší zůstat zdravý než se uzdravit.

Jakou velikost si mám objednat?
Adjustační ponožky se vyrábí trochu větší než běžné ponožky. Větší důraz je kladen na meziprstní mezery než na stavbu paty, a to Vám dává větší svobodu volby. 
Nabízíme 6 velikostí: Velikost XXS – vel.27-30, XS – vel.31-34, S – vel.35-38, M – vel.39-42, L – vel.43-46, XL – vel.47-50 
Pokud si s velikostí nevíte rady, přečtěte si návod na výběr správné velikosti nebo nám napište email a můžeme výběr velikosti zkonzultovat.

Jak dlouho mám Adjustační ponožky nosit?
Před prvním nošením se důkladně seznamte s návodem na použití Adjustačních ponožek. Aby nedošlo k přetížení nohou, doporučujeme ho dodržovat! Na začátku byste ponožky měli nosit po dobu cca 15 minut nebo tak dlouho, dokud vám budou na noze příjemné. Mírně nepříjemné pocity jsou v pořádku, ale neměly by být bolestivé. Prostě zvedněte nohy a relaxujte. Postupně budete schopni prodlužovat čas, až v nich nakonec budete moci i spát. To je však velmi individuální, záleží na stavu Vašich nohou. Jakmile Vám začnou na nohách vadit, jednoduše je sundejte. Pokud vám bude spaní v ponožkách nepříjemné, tuto fázi vynechejte. 

Co mám dělat, když mě nohy nepříjemně bolí během nošení Adjustačních ponožek?
Záleží, v jaké kondici Vaše nohy jsou. Pokud jsou příliš bolestivé, může být nošení Adjustačních ponožek z počátku nepříjemné. Začněte velmi pomalu a pokud po týdnu nebo dvou bolest stále přetrvává, je pravděpodobné, že Vaše nohy potřebují rozsáhlejší péči, a proto navštivte svého lékaře nejlépe podiatra.

Mohu v Adjustačních ponožkách chodit?
Adjustační ponožky nejsou určeny do bot, ani pro běžnou chůzi. Samozřejmě v nich výjimečně můžete přejít po místnosti, ale plně účinné jsou v uvolněné poloze, kdy nohy nejsou pod tlakem – tj. při sezení, ležení či spánku.

Jak dlouho mám nosit Adjustační ponožky, než zpozoruji zlepšení nohy?
Záleží na tom, jaké zlepšení čekáte. Vaše nohy by se měly cítit lépe již po prvním týdnu nošení. Adjustační ponožky sice nevyřeší problém s nohou úplně, ale budete se cítit mnohem lépe, protože oddělovače roztáhnou a uvolní meziprstní prostory, dojde k lepšímu prokrvení tkání a tím k rychlejšímu vyplavení metabolitů a relaxaci tkáně. Vašim nohám se tak uleví a nebudou Vás již tolik bolet.

Jsem diabetik, mohu nosit Adjustační ponožky?
Nošení Adjustačních ponožek nedoporučujeme v případě komplikace diabetické nohy. Nicméně pokud jste diabetik, raději se poraďte se svým lékařem dříve, než si je pořídíte.

Jak mohu prát tyto ponožky?
Adjustační ponožky můžete prát v ruce nebo v pračce na jemný program (30°C) a nejlépe nechat uschnout na vzduchu. Adjustační ponožky se vyznačují vysokým podílem kvalitní bavlny, aby jejich nošení bylo co nejpříjemnější. Po nějaké době se proto na ponožkách mohou objevit žmolky. Žmolkování u těchto výrobků, které mají vysoký podíl bavlny (90% a více), je zcela přirozené. Jedná se o přirozenou vlastnost bavlny, která není důvodem k reklamaci.

Mám vbočený palec, pomohou mi ponožky?
Ano, jednou z pomůcek na podporu léčby vbočeného palce jsou i Adjustační ponožky. Díky nim dochází v noze k výraznému prokrvení, a tím pádem uvolnění struktur, které jsou vystaveny permanentní zátěži. Také se díky nim zlepšuje postavení prstů, snižuje tření a zmírňuje bolest. Při pravidelném nošení Adjustačních ponožek a správném cvičení nohou se výrazně eliminuje riziko operačního řešení. Problematice vbočeného palce se věnuje podrobně náš blog.

Jak ponožky pomáhají na kladívkové prsty?
Adjustační ponožky se osvědčily jako vhodný doplněk celkové terapie, a to nejen pro pocit úlevy a snížení nepříjemných bolestí. Jsou také skvělým pomocníkem při odstraňování reflexních změn v měkkých tkáních, jako jsou svaly a vazy, které jsou častým doprovodným jevem u podobných deformit. Ponožky mají měkké oddělovače, které se vsunou mezi prsty, postupně tlačí křivý prst na své správné místo a vytvářejí prostor mezi prsty. Samozřejmě je to pomalý proces. Musíte být trpěliví a nosit ponožky denně minimálně 20-30 minut. Jakmile si na jejich nošení zvyknete, nechte si je na nohou přes celou noc, čímž dosáhnete maximálního efektu s rychlejšími výsledky. Na téma kladívkových prstů jsme sepsali několik článků na našem blogu.

Pomohou i v případě patní ostruhy?
Pokud vás trápí ostruha patní, doporučujeme především zahájit včasnou rehabilitaci – fyzikální terapii, zvolit úpravu obuvi. Adjustační ponožky jsou dobrým doplňkem stávající léčby. Díky jejich nošení dochází k lepšímu prokrvení nohy a tím ke zrychlení metabolismu v tkáni. U ostruhy patní se totiž v oblasti patní kosti vytvoří nejen kostěný výběžek, ale zároveň tento výběžek mechanicky dráždí tkáň, kde se potom vytváří i zánět. Adjustační ponožky uvolní meziprstní prostory, dochází k lepšímu prokrvení tkání a tím k rychlejšímu vyplavení metabolitů a relaxaci tkáně. Více o patní ostruze naleznete na našem blogu.

Jsou Adjustační ponožky vhodné i na ploché nohy?
Adjustační ponožky doporučujeme jako doplněk stávající terapie. Mají výborné výsledky, pokud jsou ve tkáních reflexní změny (bolestivá místa), také mají relaxační účinek na plosku nohy a prokrvení tkání, samotnou plochou nohu vám nespraví, ale mohou zmírnit nepříjemné bolestivé projevy. Samozřejmě co se týče plochonoží a jeho řešení, je nejdůležitější aktivní práce s nohou, stimulace svalů nohy, popřípadě tejpování nohy a nošení ortopedických vložek, pokud vám je lékař doporučí. O plochonoží jsme se podrobně rozepsali také na našem blogu.

Jak mohu ušetřit?
Možností je hned několik:
- pokud do objednávky vložíte slevový kód: USETRIM10, ušetříte 10%.
- poskytujeme také 20% slevu majitelům věrnostního programu Sphere.  
- ušetřit můžete také na dopravě - při výběru Česká pošta - Balík Do balíkovny nebo GLS ParcelShop vám zašleme balíček do vybraného výdejního místa ZDARMA. Při nákupu tří a více párů získáte dopravu zdarma automaticky.

Upozorňujeme, že slevy se vzájemně nesčítají.