Novinky
Nebaví vás platit poštovné?

Balík Do balíkovny Vám doručíme na vybranou balíkovnu ZDARMA!  zobraziť viac...


BLOG: Jak mi Adjustační ponožky pomohly

Příběh Jany, které Adjustační ponožky udržely nohy mobilní. zobraziť viac...


BLOG: Jak se zbavit plantární fascitidy

Sotva došlápnete na patu kvůli nepříjemné bodavé bolesti? Přečtěte si náš nový článek. zobraziť viac...


BLOG: Jak na správnou techniku chůze

Správná technika chůze je důležitá nejen v případě, že chcete pomocí chůze zhubnout nebo zlepšit fyzičku. Špatnou technikou totiž můžete dojít k pěkným nepříjemnostem. Jak se jim vyhnout obloukem? zobraziť viac...


Už jste četli nejnovější recenze?Už jste četli nejnovější recenze?

Nebo se chcete o Vaše zkušenosti podělit s ostatními? Napište nám prosím komentář pod článek. Ti, co ještě váhají, to určitě ocení, děkujeme. zobraziť viac...


BLOG: Sedíte s nohou přes nohu? Pozor na bolesti zad a kolenou

V životě si vypěstujeme mnoho špatných návyků. Mezi nejčastější (nejen) ženské špatné návyky patří sezení s nohou přes nohu. Více v článku. zobraziť viac...


Velikost XL pro opravdu dlooouhé nohy

Představujeme Vám velikost XL (47+) - dostupná v barvách GREEN, CHARCOAL a GREY. zobraziť viac...


BLOG: Jak si imigrantka z Československa splnila svůj americký sen

Kdo z vás ví, že za vznikem Adjustačních ponožek stojí rodačka z Československa, která se svou rodinou v roce 1968 emigrovala do USA? zobraziť viac...


Ušetřete 20%

Hromadným nákupem ušetříte 20%. A jako bonus DOPRAVA ZDARMA!  zobraziť viac...


Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek

Rozhodli jsme se poskytnout vám návod, jak pořídit Adjustační ponožky levněji než za běžnou cenu. Více na BLOGU.  zobraziť viac...


NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožekNÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek

Často se ptáte, jakou velikost byste si měli vybrat, zejména když je vaše velikost nohy někde mezi nabízenými velikostmi ponožek. Odpověď najdete v článku. zobraziť viac...

10/10
 Newsletter

Adjustační ponožky® aneb Jak si imigrantka z Československa splnila svůj americký sen

  • Pridané: 12.04.2019   |   4528 čítaní / zobrazení
Spousta z vás již Adjustační ponožky® pravidelně nosí nebo o tom alespoň uvažuje. Kdo z vás ale ví, že za jejich vznikem stojí rodačka z Československa Eva Nemčík-Jelínek, která se svým manželem a dvěma dětmi v roce 1968 po okupaci Československa sovětskými vojsky emigrovala do zahraničí a nakonec se usadila v USA? Adjustační ponožky vznikly ale mnohem později.
 Jak se Eva dostala do USA
 

Eva se svou rodinou po roce 1968 nejprve odcestovala do tehdejšího Západního Německa, kde ale rodina vydržela pouze několik měsíců. Následně se přestěhovali do Kanady, kde byla imigrantská politika o něco přívětivější. Ale ani tam nakonec nezakotvili. Nakonec se díky pracovní nabídce pro jejího manžela přestěhovali do Ohia, kde se usadili. Ale zasáhl osud – v roce 1973 její manžel zemřel na následky autohavárie. I přesto houževnatá Eva s dětmi v cizině zůstala.Zpočátku nevinný nápad
 

 
Eva je vystudovaná chemička a 26 let pracovala ve firmě General Electric. Mezitím se vdala za svého druhého manžela Karla Jelínka. Byla také vášnivá tenistka. Když odešla do důchodu, začala se věnovat ještě více sportovním aktivitám. Ty v kombinaci se stářím dávaly zabrat zejména jejím nohám. Nechtěla to nechat zajít tak daleko, aby musela řešit případné deformity nohou. Hledala tedy způsob, jak svým nohám ulevit od bolestí, únavy a otoků.
 
Se skvělým nápadem přišla Evina instruktorka jógy, která jí poradila, aby si nohy protahovala a uvolňovala tak, že si mezi prsty na nohou vloží své prsty na rukou a vydrží třeba minutu, dvě.
 

 
Jenže Eva si řekla, kdo má dnes čas několik minut denně sedět s propletenými prsty na nohou a rukou, a protože podobné ortopedické pomůcky neexistovaly nebo nebyly „to pravé”, začala hledat jiné řešení. A tak začala experimentovat s ponožkami.  Postupně s Karlem vytvořili několik prototypů, které oba zkoušeli, později je testovali i se svými přáteli. A tehdy se zrodily Adjustační ponožky. Výsledky byly až nečekaně příznivé už během několika málo nošení. O tom se můžete přesvědčit i v recenzích našich zákazníků. A jelikož Eva věděla, že bolestmi nohou trpí spousta lidí nejen v jejím okolí, rozhodla se, že by tímto způsobem mohla pomoct i ostatním.

 
 

Z domácí pomůcky úspěšné podnikání
 

 
Eva tedy potřebovala najít výrobce, který dokáže vyrábět Adjustační ponožky sériovou výrobou. V USA však nikoho takového nenašla. Jak sama uvedla v jednom ze svých rozhovorů: „Najít výrobce v USA bylo téměř nemožné. Nápad s Adjustačními ponožkami se jim líbil, ale nevěřili mu. Dobrý nápad staré dámy ještě neznamená, že to bude fungovat.”
 
Nakonec se jí podařilo najít malého výrobce mimo USA, který řekl, že ponožky vyrobí, ale že minimální počet je 1 000. Chvíli váhali, ale nakonec se Eva s Karlem rozhodli, že do toho půjdou. Jenže zjistili, že si s výrobcem trochu nerozuměli, protože výrobce neměl na mysli 1 000 párů, ale 1 000 tuctů, což je 12 000 párů. A tak si s manželem vzali druhou hypotéku na dům a riskli to.
 
A za neuvěřitelné tři měsíce byly Adjustační ponožky vyprodané. Tak začala úspěšná éra, která stále pokračuje. Eva si svůj nápad nechala ihned patentovat a dnes jsou The Original Foot Alignment Socks® a Adjustační ponožky® ochrannými známkami.
 
„Člověk může dokázat cokoli, když je vytrvalý a věří, že to, co dělá, je správné.“ Eva Nemčík
 
Zdroj: The Herold News
Zdroj: The Herold News


Úspěšné tažení do Evropy
 

 
Jen pár let po svém vzniku, v roce 2012, se Adjustační ponožky dostávají do České republiky a tím do celé Evropy. Náš tým Pro-nožek se s Evou a Karlem osobně setkal a stal se výhradním dodavatelem pro celou Evropu. Kromě našeho e-shopu je můžete najít také v partnerských prodejnách.
 
Jak už to však bývá, skvělé věci se kopírují, takže bohužel existují i padělky Adjustačních ponožek. Na první pohled mohou vypadat sice velmi podobně, ale oddělovače u napodobenin nesplňují předepsané rozměry a technologický postup, a tím pádem se účinný efekt ponožek rozhodně nedostaví! Proto se vždy přesvědčte, že kupujete jen originální Adjustační ponožky, tj. s vyšitým logem nožiček na nártu.

 
 

Co je momentálně v plánu
 

 
Základní velikosti (S,M,L) už delší dobu nepokrývají aktuální poptávku. Přibývají dotazy na nadměrné velikosti, ponožky se zdravotním lemem a nemalá poptávka je například i po dětských velikostech. Není žádným překvapením, že různými deformitami nohou trpí nejen dospělí, ale už i děti. Dětské ponožky jsou nyní ve fázi přípravy, ale je potřeba je pořádně otestovat, než budou vpuštěny do světa. Věříme, že to bude brzy a že budeme moct brzy nabídnout Adjustační ponožky i pro nožky vašich dětí.
 

 
A co vy? Už máte své Adjustační ponožky? Vyberte si v našem e-shopu. Váháte nad jejich pořízením? Přečtěte si více o jejich účincích a také recenze našich zákazníků.
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár