• Logo
 • Môj profil
 • 3 ks
  za 55,08 €
Pro-nožky.cz - Adjustační ponožky
 Náš tip

Adjustační ponožky v praxi: Jak pomohly Zuzaně T. a dalším lidem

 • Pridané: 29.09.2020   |   1829 čítaní / zobrazení


Těší nás, když vidíme, že našim zákazníkům Adjustační ponožky opravdu pomáhají. Čas od času se s námi někteří o své zážitky podělí, například v podobě recenzí na Facebooku. Někdy zase spokojení zákazníci napíšou přímo nám, jako v případě fyzioterapeutky Mgr. Tatiany Boškové, která se s námi podělila o zkušenost s jednou ze svých pacientek, Zuzanou T. Podívejte se i na další zkušenosti našich zákazníků.


Nejprve slova Tatiany Boškové

Poznámka: Pro přehlednost jsme slova Mgr. Tatiany Boškové přeložili ze slovenštiny do češtiny.

Mgr. Tatiana Bošková je fyzioterapeutka, která pracuje v oboru od roku 2009. Věnuje se převážně dětem se skoliózou a ženám s inkontinencí. Během své praxe však narazila na fakt, že noha má velký vliv na správnou terapii. Respektive postavení nohou a také jejich tvar samotný. V důsledku nesprávného motorického vývoje pak zátěž z nevhodně zvolené obuvi často vede k deformitám nohou. Tatiana se na nás obrátila s následující zkušeností: 

„Hledala jsem možnosti, jak pacientům v takovýchto situacích pomoct. Jsem zastáncem konzervativní léčby, která je pokud možno proveditelná jak v domácím prostředí, tak bez větší finanční zátěže. Mezi nejdůležitější složky konzervativní terapie patří fyzioterapie. Ta pomáhá zlepšit postavení nohy, funkci svalů na nohou, upravuje stereotyp chůze a například zapojení palce při odrazu. 

Kombinací správných cvičení a používání různých pomůcek lze docílit rapidního zlepšení výchozího stavu. Jednou z pomůcek, které doporučuji svým pacientům, jsou Adjustační ponožky. Volím je rovněž jako preventivní opatření před možnými deformitami a komplikacemi. Ráda bych se s vámi podělila o zážitek z nošení Adjustačních ponožek a cvičení jedné z mých pacientek.”


Zkušenost Zuzany T.                                        

,,Dlouhodobě mě trápí vadné držení těla, bolesti nohou a vbočené palce. Při první návštěvě v rehabilitační ordinaci mi paní Bošková doporučila Adjustační ponožky, které jsem měla aktivně nosit alespoň celý měsíc. Také mi doporučila cviky na zmírnění příznaků vbočeného palce a aktivaci svalů na nohou. Večer jsem poprvé použila Adjustační ponožky, které jsem si navlékla jen na první třetinu prstů, a nechala je na nohou necelých 15 minut. Po sundání jsem měla v noci nepříjemnou bolest kloubů. Druhý den po probuzení bylo vše v normálu, bez bolestí. Po čtvrtém dni používání Adjustačních ponožek jsem cítila menší tlak u kotníků a palců. 

1.návštěva v ordinaci


Nyní jsem nosila ponožky už 20 minut a posunula je do půlky prstů. Sedmý den používání mě pravá noha už vůbec nebolela, u levé nohy mě po sundání pobolíval kloub u palce. Nosila jsem je 30 minut před spaním, už úplně nasazené.

Desátý den jsem začala nosit Adjustační ponožky 45 minut před spaním. Kompletně bez bolestí. Po sundání ponožek jsem cítila v nohách příjemné uvolnění. Na každé další rehabilitaci jsem se naučila další cviky a rady pro zlepšení postoje, který jsem měla z gymnastiky velmi nepřirozený. 

Po měsíci nosím Adjustační ponožky pravidelně hodinu někdy i dvě hodiny před spaním. Nohy mám druhý den krásně odpočaté a vůbec nic mě nebolí. Je to skvělá pomůcka, bez které se už neobejdu.“

po měsíci nošení

Další zkušenosti

Fyzioterapeutka Mgr. Tatiana Bošková není jediná, která v rámci své terapie doporučuje Adjustační ponožky svým pacientům. Například fyzioterapeutka Karolína W. nám napsala následující: „Velmi dobré zkušenosti z mé ordinace fyzioterapie. Pocit úlevy, zmírnění potíží. Za mě ano." Dále si můžete na našem blogu přečíst zajímavé rozhovory např. s fyzioterapeutkami Bc. Lenkou Tichou či Marcelou Ehlovou, DiS.

Píšou nám také zákazníci, kteří si Adjustační ponožky pořídili na doporučení někoho ze svého okolí: „Já si je nemůžu vynachválit. Jsem v práci někdy i 15 hodin denně a navléknout si je večer je velká úleva. Ráno se pozná rozdíl," píše Jana F.


Pořídili jste si také Adjustační ponožky? Podělte se s námi o svou zkušenost a třeba pomůžete i dalším lidem, kteří se rozhodují, zda si je pořídí, či nikoliv. Napište nám hodnocení na Facebook, na Heureku nebo třeba napište přímo nám. Každé recenze si velmi vážíme a posouvá nás to v tom, co nás baví. Nejen dělat lidem radost, ale také jim pomáhat.

  Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

  pridať komentár
   Nejprodávanější
   • s DPH22,95 €
   • Adjustačné ponožky PURPLE
   • Adjustační ponožky PURPLE
   • Originálne Adjustačné ponožky® slúži ako terapeutická pomôcka pre vbočený palec, kladivkové prsty, krivé a sti...
   • s DPH22,95 €
   • Adjustačné ponožky GREEN
   • Adjustační ponožky GREEN
   • Originálne Adjustačné ponožky® slúži ako terapeutická pomôcka pre vbočený palec, kladivkové prsty, krivé a sti...
   • s DPH22,95 €
   • s DPH22,95 €
   • Adjustačné ponožky GREY
   • Adjustační ponožky GREY
   • Originálne Adjustačné ponožky® slúži ako terapeutická pomôcka pre vbočený palec, kladivkové prsty, krivé a sti...
   • s DPH22,95 €