Novinky
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ15.01.2019   DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - Ve dnech 21.1. až 15.2. máme celofiremní dovolenou. V této době nebude možné Adjustační ponožky na našem e-shopu objednat. V případě zájmu se obraťte na naše DISTRIBUTORY.
 
BLOG: Je chození naboso opravdu zdravé?10.01.2019   BLOG: Je chození naboso opravdu zdravé? - Nohy jsou částí těla, která dostává nejvíce zabrat. Ale je chůze naboso opravdu tak zdravá, jak se říkává?
 
Už jste četli nejnovější recenze?03.01.2019   Už jste četli nejnovější recenze? - Nebo se chcete o Vaše zkušenosti podělit s ostatními? Napište nám prosím komentář pod článek. Ti, co ještě váhají, to určitě ocení, děkujeme.
 
VÁNOČNÍ SOUTĚŽ26.12.2018   VÁNOČNÍ SOUTĚŽ - Přinesl Vám Adjustační ponožky Ježíšek? Tak pojďte s námi soutěžit:)
 
Šťastné a veselé :)24.12.2018   Šťastné a veselé :) - Přejeme Vám krásné vánoční svátky...
 
Máme naskladněno!18.12.2018   Máme naskladněno! - Právě jsme naskladnili Vaše nejoblíbenější barvy!
 
Doručení do Vánoc14.12.2018   Doručení do Vánoc - Vážení zákazníci, abychom Vám mohli dodat Adjustační ponožky do Vánoc...
 
BLOG: Trápí vás křeče v nohou?10.12.2018   BLOG: Trápí vás křeče v nohou? - Jak se rychle zbavit křečí a jak jim ulevit do budoucna? Na to se podíváme v následujícím článku.
 
Podpoříte nás v soutěži ShopRoku 2018?08.12.2018   Podpoříte nás v soutěži ShopRoku 2018? - Soutěžíme v kategorii Cena popularity, ve které hlasující vybírají svůj nejoblíbenější e-shop roku 2018. Budeme rádi, pokud si najdete čas a věnujete nám svůj hlas.
 
Rozdáváme dárky! 05.12.2018   Rozdáváme dárky! - Tentokrát pro vás máme předvánoční soutěž, která se koná na našem profilu na Facebooku, ve které hledáme přezdívku pro Adjustační ponožky.
 
BLOG: Jak se zbavit pocitu studených nohou30.11.2018   BLOG: Jak se zbavit pocitu studených nohou - Zebou vás nohy nejen během podzimních a zimních večerů, ale takřka po celý rok? Připravili jsme několik tipů, jak se nadobro zbavíte pocitu studených nohou.
 
Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek07.11.2018   Návod: Jak ušetřit při nákupu Adjustačních ponožek - Rozhodli jsme se poskytnout vám návod, jak pořídit Adjustační ponožky levněji než za běžnou cenu. Více na BLOGU.
 
Ušetřete 20%06.11.2018   Ušetřete 20% - Hromadným nákupem ušetříte 20%. A jako bonus DOPRAVA ZDARMA!
 
NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek30.08.2018   NÁVOD: Jak vybrat správnou velikost Adjustačních ponožek - Často se ptáte, jakou velikost byste si měli vybrat, zejména když je vaše velikost nohy někde mezi nabízenými velikostmi ponožek. Odpověď najdete v článku.
10/10
 Newsletter

Trápí vás křeče v nohou? Víme, jak se jich zbavit

  • Pridané: 08.12.2018   |   794 čítaní / zobrazení
Křeče v nohou a v prstech trápí spoustu lidí a patří k jedněm z nejčastějších druhů křečí. Nohy jsou totiž ve většině případů nejvíce namáhanou částí těla. Akutní bolest může trvat od několika sekund až po dlouhé minuty. Jak se rychle zbavit křečí a jak jim ulevit do budoucna? Na to se podíváme v následujících řádcích.
 


Křeče v nohou a prstech


Každý z vás to jistě již poznal. Sedíte v práci, plavete, běžíte či dokonce spíte a najednou přijde nepříjemná bolest v nohou nebo prstech. Bojíte se pohnout a nevíte, co v tu chvíli dělat, aby bolest zmizela. V důsledku špatné regulace soli a vody v těle se sval na několik sekund či minut stáhne, což způsobuje zmíněnou nepříjemnou bolest.

Křeče se mohou projevit již u dětí v nízkém věku, u náctiletých dětí nebo také u těhotných žen. Výjimkou nejsou ani křeče u zcela zdravých dospělých lidí. Jedná se o stažení svalu, který v danou chvíli nelze uvolnit. Mohou se objevovat jak u zdravých lidí, tak mohou být příznakem různých nemocí, jako jsou křečové žíly.
 


Příčiny křečí


Co vše vede ke křečím v nohou? Příčin je spoustu. Od sedavého způsobu života přes přetěžování svalů na nohách, nevhodnou obuv až po nedostatek vitamínů (D,E, B2), minerálů (hořčík, vápník, draslík) nebo tekutin. Mezi další příčiny pak můžeme řadit těhotenství, nadváhu, nadměrné pití alkoholu nebo nevyváženou stravu. Někdy se na tom mohou podílet i některé léky nebo například antikoncepce či nadměrná konzumace mléčných výrobků.


Jak se bránit akutním bolestem


Pokud vás chytne křeč do chodidel či prstů na nohou, postavte se na danou nohu celou svojí vahou a zkuste přesouvat váhu tam, kde vás to bolí. Sval se tím protáhne a bolest by měla během chvíle odeznít. V případě, že si nemůžete v tu chvíli stoupnout, se pokuste natáhnout svaly pomocí rukou. Samotnou nohou se nesnažte příliš hýbat, mohli byste zvýšit intenzitu bolesti.

V každém případě byste měli hlavně zachovat klid. To platí zejména, pokud vás chytne křeč při plavání nebo při běhu.


Jak křečím předejít do budoucna


Stejně jako u většiny jiných potíží je i u křečí nejlepším lékem prevence. A kdo by nechtěl nepříjemným bolestem předcházet. V závislosti na příčině byste měli zvolit druh prevence.

Pokud se u vás objevují křeče během sportování nebo po něm, zaměřte se na pravidelný a dostatečný pitný režim a také zkuste zvýšit příjem zmíněných vitamínů a minerálů jako hořčík, draslík a vápník. Vitamíny a minerály získáte konzumací vhodných potravin nebo ve formě doplňků stravy. Kromě toho byste se měli vždy před i po aktivitě protáhnout. Nezapomeňte také na regeneraci a odpočinek.
 

Rovněž je důležitý správný výběr obuvi. Ta by vás neměla nikde tlačit ani nohu pevně svírat. Vyhněte se velmi častému nošení podpatků. Nepodceňujte ani dostatečný spánek (i jeho polohu) a psychickou pohodu. Při sedavém zaměstnání se pokuste čas od času projít.

Velmi se proti křečím (zejména v prstech u nohou) osvědčily také Adjustační ponožky. Ty totiž prsty pořádně protáhnou a prokrví. Jejich pravidelným nošením nohám jistě pomůžete, o čemž se přesvědčila i spousta našich zákazníků.
 
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár