• Logo
 • Môj profil
 • 5 ks
  za 137,71 €
Pro-nožky.cz
 Náš tip

Dá se v Adjustačních ponožkách spát?

 • Pridané: 14.02.2023   |   3688 čítaní / zobrazení

V několika článcích na blogu či příspěvcích na sociálních sítích jsme zmínili, že se v Adjustačních ponožkách® dá mimo jiné i spát. To vedlo k tomu, že někteří noví zákazníci po jejich pořízení začali v ponožkách ihned spát a poté si stěžovali na bolesti nohou. Nošení Adjustek® ale má svá pravidla, která se týkají také spaní. Jak to tedy je? A co děti?


Jak fungují Adjustační ponožky

Ve chvíli, kdy si navléknete Adjustační ponožky na nohy, to celé začne. Celé kouzlo spočívá v meziprstních oddělovačích, které oddělí, protáhnou a uvolní prsty na nohou. Adjustační ponožky pomáhají uvolnit stres a napětí v nohách, správně sladit prsty, snížit tření mezi prsty, zmírnit bolesti nohou a v neposlední řadě zlepšit krevní oběh. Pravidelné nošení zmírňuje negativní dopady každodenní námahy na nohy v důsledku jejich přetěžování nebo nošení nevhodné obuvi. Slouží také jako terapeutická pomůcka v boji proti deformitám nohou.  


Jak začít nosit Adjustační ponožky

Pokud jste Adjustační ponožky ještě nikdy na sobě neměli, ukážeme vám jak na to. Návod na správné nošení vám přijde také spolu s ponožkami. 

Není kam spěchat, začněte s nošením postupně. Počítejte s tím, že první dny si budou vaše nohy na ponožky zvykat. Může to být nepříjemné a v krajních případech i trochu bolestivé. Ale ničeho se nebojte. Je to způsobeno reflexními změnami ve svalech v přednoží. Jakmile začnete ponožky nosit pravidelně, nepříjemné pocity postupně odezní. Zpravidla platí, že čím horší je váš zdravotní stav nohou, tím kratší dobu je zpočátku vydržíte nosit. Vždy se ale řiďte především svými pocity. U někoho zvyknutí si na ponožky může trvat déle, u jiného kratší dobu, než uvádíme.

Při prvním nošení nechte meziprstní oddělovače u špiček vašich prstů, přičemž si ponožky navlékněte tak, aby vyšité nožičky na ponožkách byly na vrchní straně a směřovaly k sobě. Během prvních dnů doporučujeme nosit ponožky 15 až 20 minut, v případě dětí pak 5 až 10 minut. Po pár dnech nošení můžete posunout meziprstní oddělovače zhruba do poloviny vašich prstů a prodloužit dobu nošení na 1 až 2 hodiny denně a v případě dětí mezi 30 až 60 minutami. Za několik týdnů můžete posunout oddělovače úplně mezi prsty. Docílíte tím maximálního efektu ponožek. V tuto chvíli můžete nosit ponožky tak dlouho, jak je vám to příjemné. 


Co v Adjustačních ponožkách nedělat

Adjustační ponožky nejsou určené na běžné nošení a už vůbec ne do bot. Pokud možno, po dobu nošení zkuste být na jednom místě - ideálně třeba na gauči s nohama nahoře. Chození se vyvarujte, pokud to nebude nezbytně nutné. Kdybyste na nohou měli strávit delší čas, jako například při vaření, ponožky si sundejte a navlékněte si je pak. 

Do běžné boty se vám noha v ponožce zpravidla stejně nevejde, i tak to raději nezkoušejte. Adjustační ponožky také nenoste mokré, pokud je perete (ideálně v ruce nebo v pračce na jemný program 30°C), vždy vyčkejte, až úplně uschnou (nejlépe na vzduchu). 


Spaní pouze pro ostřílené ponožkáře

Můžete v Adjustačních ponožkách spát? Ano, ale měli byste být nejprve zvyklí nosit Adjustační ponožky po dobu několika hodin dle návodu výše. Pokud zvládáte nosit ponožky s meziprstními oddělovači úplně mezi prsty a je vám to příjemné i po nějaké době nošení, můžete zkusit začít v ponožkách spát. 


I tak se může stát, že vám to zprvu nepůjde celou noc. Pak stačí, když si je během noci sundáte. Postupně pak můžete noční dobu nošení prodlužovat, až to zvládnete v pohodě až do rána. Nutno znovu podotknout, že je opravdu potřeba, abyste na ponožky byli zvyklí. V opačném případě vám to může být nepříjemné a také bolestivé. 

Pokud trpíte otoky nohou ve večerních hodinách, mohly by vás Adjustační ponožky při spaní trochu škrtit. V tom případě vám doporučujeme sáhnout po ponožkách s volným lemem

U dětí spaní v dětských Adjustačních ponožkách nedoporučujeme, ani když si na nošení zvyknou.
 

  Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

  Pridať komentár
   Nejprodávanější
   • Adjustačné ponožky GREEN
   • Adjustační ponožky GREEN
   • Originálne Adjustačné ponožky® slúži ako terapeutická pomôcka pre vbočený palec, kladivkové prsty, krivé a sti...
   • s DPH22,95 €
   • s DPH22,95 €
   • Adjustačné ponožky CHARCOAL
   • Adjustační ponožky CHARCOAL
   • Originálne Adjustačné ponožky® slúži ako terapeutická pomôcka pre vbočený palec, kladivkové prsty, krivé a sti...
   • s DPH22,95 €
   • Adjustačné ponožky PURPLE
   • Adjustační ponožky PURPLE
   • Originálne Adjustačné ponožky® slúži ako terapeutická pomôcka pre vbočený palec, kladivkové prsty, krivé a sti...
   • s DPH22,95 €
   • s DPH22,95 €